Divadlo Odevšad

Slovo o souboru:

Jsme banda "divadelních bláznů" a říkáme si "divadlo ODEVŠAD". Podle našeho názvu poznáte, odkud jsme - jsme odevšad (z celé České republiky).

Potkali jsme se na divadelním festivale Jiráskův Hronov ´04, kde začalo vznikat pohybové představení Brýler. Na jeho tvorbě se pod vedením profesionálního mima Michala Hechta podíleli všichni účastníci semináře Mimus. Výsledek společné práce získal ohlas mezi diváky a autory motivoval k další spolupráci.

Sice v menším počtu, ale o to s větším nasazením, jsme společně připravili konečnou verzi hronovského pokusu a založili divadlo Odevšad. Od července 2006 fungujeme jako občanské sdružení DS Odevšad.

Někteří odešli, jiní přišli a náš počet se postupem času ustálil na počtu 10 lidí a věřím, že se ještě rozrosteme.

Premiéru "Brýlera" jsme uvedli 7.10.2005 v divadelním sále DDM Karlín.

Na několika mezinárodních divadelních přehlídkách, např.: "Techtle U TeBe Zlín" či "Semilský paroháč", kde jsme sklidili velký ohlas. Účinkovali jsme i na národní přehlídce pantomimy a pohybového divadla "Otevřeno 2006" v Kolíně, kde jsme byli doporučeni na celonárodní divadelní přehlídku "Jiráskův Hronov 2006". To je zatím náš největší úspěch.

Premiéru seriálu „Rek + Lama a....“ jsme uvedli 28.10.2007 v Zámeckém divadle v Týně nad Vltavou. Scházíme se o víkendech, zhruba 1 x za 3 týdny tam, kde seženeme volné prostory. Je to náročné časově i finančně, ale zatím nás to baví. Rádi pobavíme i vás.

divadlo Odevšad